Dřevěné podlahy pro váš dům a byt

„Člověk je doma tam, kde si pověsí klobouk." Tak zní jedno z přísloví Jana Wericha. Je pravda, že takový svérázný vztah k bydlení by jistě mnoho z nás ocenilo.

Realita je ovšem jiná. Byty a domy potřebujeme, vyřizujeme si hypotéky, šetříme – jen abychom si mohli pořídit pokud možno vlastní bydlení. A jsme velmi rádi, pokud máme alespoň vlastní garsonku. I ta je v dnešní době zlatý důl. Pokud jsme tedy už nemovitost zakoupili, nastává ta příjemnější část – úprava a vybavení interiéru.

Jestliže máme vyřešeny odpady, vodu, elektriku, plyn (ty bývají u starších bytů a domů kamenem úrazu) a nemusíme přistoupit například k renovaci oken, pak nám zbývají už jen podlahy.

Často se při výběru podlahy orientujeme podle ceny. Na trhu je velký výběr podlahových krytin, marmolea, linolea, podlahový korek, keramická dlažba. A všechny tyto krytiny mají v nabídce dezén imitace dřeva. Pokud chcete, aby byla podlahy u vás doma byly pro vás příjemné jak na pohled, tak i při chůzi, pořiďte si dřevěné podlahy. Namítnete, že tato varianta by byla pro vás cenově nedostupná? Mýlíte se. V dnešní době je možné pořídit si levné dřevěné podlahy. Nekupujte jen jejich imitace, které jsou o málo levnější a kvalitou se s poctivou dubovou podlahou nemohou rovnat.

Kvalitní dřevěné podlahy přímo od výrobce naleznete v kamenných prodejnách, ale i na webových stránkách. Ty opravdu kvalitní se vyrábí z tvrdého dřeva – např. dubu, pak je zaručena jejich dlouhá trvanlivost. Dřevěné podlahy jsou u zákazníků žádaným artiklem, jsou elegantní, pevné, mají klasický vzhled. 

Dřevěné plovoucí podlahy

Jednotlivá prkna jsou spojena zámkem, nepoužívá se zde lepidlo a podlaha není připevněna k podkladu. Mezi podklad a plovoucí podlahu je dobré umístit hydroizolační polyethylénovou fólii a protihlukovou fólii. Kolem stěn a pevných částí prostoru (schody, sloupy, rozvody topení) ponechte mezeru 10 mm, dřevěné plovoucí podlahy tkzv. pracují a nemájí rozměrovou stálost. Podlahové lišty slouží k jejich perfektnímu zakrytí. Vyrábí se v mnoha variantách, najít tedy vhodný dekor nebude problém. Máte-li doma položeny v místnostech i jiné podlahové krytiny, jejich předěl vytvoří spolehlivě přechodové lišty

Nákupy přes internet

Jestliže se rozhodnete pořídit si opravdu kvalitní dřevěnou podlahu, která zvýší hodnotu vašeho domu či bytu, nebojte se nakoupit i ve specializovaných e-shopech. Spolehlivý výrobce nebo prodejce nabízí návštěvu své vzorkové prodejny. Tam se přesvědčíte na vlastní oči jak podlahy vypadají, odborníci vám mohou poradit při výběru. Některé firmy vám vyjdou vstříc i ohledně zaměření a položení podlahy. Dozvíte se i užitečné informace, jak o dřevěnou podlahu pečovat.

Související články
Dřevo má své kouzlo
Změny bydlení pro dítě s alergií

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci