Fakta o dřevostavbách

Fakta o dřevostavbách

Dnešní trend moderního bydlení čím dál více prosazuje dřevostavby, jako ideální volbu pro levné, kvalitní a krásné bydlení. Dřevo je ekologický materiál, který má své kouzlo a skvělé vlastnosti.

Čím dál více lidí se tak rozhoduje pro bydlení ve dřevostavbě. Najdou se však určité mýty a polopravdy, které nehrají dřevostavbám příliš do karet.

Levné dřevostavby snáze vyhoří

Asi jeden z největších omylů, které kolují o dřevostavbách. Dnešní dřevěné konstrukce jsou velmi odolné proti požáru. Navíc se používají speciální úpravy a zuhelnatělé povrchové vrstvy, které mají bránit dalšímu hoření a rozšíření požáru. Levné dřevostavby nehoří tak snadno jak se tvrdí.

Dřevostavba nemá tak kvalitní izolaci

Jeden z dalších mýtů o dřevostavbě. Dřevostavby sice hůře akumulují teplo, ale vzduch se zase rychleji vyhřeje. Teplo se tak neukládá do těžkých konstrukcí. Navíc akumulaci lze udělat i v dřevostavbě. Stačí jen vložit zděné či betonové prvky do podlahy, stěny či stropu.

Nižší životnost dřevostavby

Tvrdí se, že levné dřevostavby Olomouc mají nižší životnost. Správně udržovaný objekt má však stejnou životnost jako zděná stavba. Navíc o každý objekt se musíte starat kvalitně a pečlivě. Ať už je to dřevostavba nebo zděná stavba.

Ve dřevostavbě se vše rozléhá

Při správném technologickém postupu, lze ve dřevostavbě dosáhnout všech hygienických i bezpečnostních předpisů či norem. Ať už se jedná o zvuk, vlhkost či požární odolnost. Je však zapotřebí věnovat těmto faktorům větší pozornost.

Dřevěný dům je náchylný na plísně

Dřevostavby jsou více citlivé na vlhkost a plísně. Není však potřeba panikařit. Za dřevostavbu lze považovat i dům, který má konstrukci na bázi dřeva a zároveň kvalitní izolace, které zabraňují tvoření vlhkosti a vzniku plísní. Dřevostavba tak není jen klasická roubenka, ale moderní bydlení, které nabízí stejné kvality jako zděná stavba.

Fakta o dřevostavbách

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci