Zařizujeme ložnici: Na co si dát pozor?

Ložnice

Nejdůležitější místnost v domě? Zaručeně ložnice! Je to váš koutek soukromí, místo, kde čerpáte energii po náročných dnech. A aby správně plnilo svou funkci, je potřeba nejen dobře vybrat postel, ale také správně rozmístit nábytek a doplňky. Zajistěte si harmonické spaní!

Nejdůležitější je správná postel

To, že v této místnosti hraje prim postel, asi není žádné překvapení. Stabilní lůžko s pevným čelem a kvalitní matrací je středobodem každého ložnicového vesmíru. Je lepší, když velikost postele spíše přeceníte – zde platí, že trochu větší je vždy lepší než příliš malá. Měla by mít ale dostatečně vysoké nohy a být alespoň třicet centimetrů nad zemí. A nezapomeňte ani na kvalitní zdravotní matraci, která se postará o správné držení vaší páteře.

Tip: Mrkněte na Nábytek Helcel, kde najdete nejen kompletní vybavení ložnic, ale také další nábytek a bytové doplňky, které jsou třeba skvělým tipem na vánoční dárek pro maminku.

Jak ložnici uspořádat?

  • Nejdůležitější je umístění postele – zbytek nábytku rozmístěte podle ní. Měla by být umístěná co nejdále od dveří, ale neměla by být s nimi v jedné linii. Měla by také umožňovat dobrý rozhled po celé místnosti. Čelo by mělo být přiražené ke stěně a v ideálním případě by postel měla být přístupná z obou stran.
  • A jak je to se světovými stranami? Nejlépe se vám bude spát na severojižní ose s hlavou umístěnou na sever.
  • Nad hlavou postele by nemělo být okno, poličky, dekorace, lampy ani zrcadla.
  • Prostor v ložnici by měl být vzdušný, proto ho zkuste nezahltit zbytečnostmi. Pokud to uspořádání vašeho bytu neumožňuje, pořiďte si alespoň závěs, kterým oddělíte prostor, kde spíte a kde trávíte volný čas.
  • Barvy do ložnice volte tlumené a v zemitých odstínech – ideální je bílá, béžová, karamelová nebo hnědá.

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci