Jak si v altánu navodit jedinečnou atmosféru

Altán

Zahradní altán je dnes součástí mnoha dvorů, ale především ho nacházíme tam, kde chybí terasa nebo jakýkoli jiný prostor na příjemné posezení. Čas strávený na čerstvém vzduchu je k nezaplacení a právě altán je toho vynikajícím zprostředkovatelem. Altán je perfektním společníkem po náročném dni v práci, ale i vynikajícím prostorem pro posezení s blízkými.

Jak zařídit zahradní altán?

Důležité je zahradní altán zařídit tak, abyste si v něm navodili jedinečnou atmosféru.

V altánu můžete mít krb nebo gril, kde si něco narychlo ukuchtíte. K zahození určitě nebude menší lednice, kde si budete moci vychladit pivo nebo kvalitní víno. Abyste nemuseli pokaždé utíkat do domu po talíře či příbory, nepochybně oceníte menší skříňku, kde si toto všechno budete moci uskladnit. Pokud se ale rozhodnete pro nábytek, měl by korespondovat s celkovým vzhledem vašeho zahradního altánu.

Skutečnou pohodičku si užijete například iv houpacím křesle, které se stane třešničkou na dortu vašeho altánku. Houpací křeslo můžete zavěsit o strop altánu. Krásně působí také závěsy, které se vlní ve větru. Pověsit si je můžete po bocích altánku, a tak se mimo jiné alespoň uchráníte před ostrými paprsky vycházejícího či zapadajícího slunce.

Jaký materiál si vybrat na altán

Zahradní altán je vyráběn převážně ze dřeva, ale na trhu se můžete setkat is altánem z kovu či plastu, případně se můžete rozhodnout i pro altán, který bude zděný. Nejčastěji se kupující přece jen rozhodnou pro dřevěný materiál. V přírodě působí přirozeně a do prostoru vnáší zvláštní teplo a vůni. V současnosti se však pomalu, ale jistě dostávají do popředí altány, které jsou svým vzhledem tak trochu specifické. Jde o altán, který je vyroben z neobvyklého materiálu, a to konkrétně z bambusu. Právě díky němu působí zahradní altán mnohem více exoticky a také kvůli tomu vám dokáže vytvořit netypickou atmosféru, se kterou se setkáváme zejména v tropech u moře. I když se to na první pohled nemusí zdát, jeho benefitem je dlouhá životnost a také variabilnost konstrukce. Takový typ altánu však s velkou pravděpodobností nebude vhodný pro kteroukoli zahradu. Je důležité dbát o to, aby váš zahradní altán harmonizoval se zbytkem zahrady a její architekturou, protože pouze tak se může stát pastvou pro oči kolemjdoucích.

U všech typů altánků, může mít altán rozměry dle vašich požadavků. Není problém s dostupností větších či menších altánků.

Zahradní altán může mít různou podobu a může být vyhotoven z libovolného materiálu, ale duši do něj vkládáte vy sami! I proto je každý altán jedinečným místem, které odráží svého majitele. Zda to bude místo aktivního odpočinku, či bujarých párty záleží jen na vás. To nejdůležitější je, abyste se v něm cítili dobře, protože to je jejich posláním.

Zdroj fotky: www.pinterest.com

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci