Neplaťte zbytečně pitnou vodu, kterou můžete nahradit vodou dešťovou

dešťová voda

Ať už jsou napojeni na veřejný vodovod, nebo mají vlastní studnu, problém s nedostatkem vody řeší stále více lidí po celém světě. Česká republika v tom není žádnou výjimkou. Podobně jsou na tom i majitelé studen, jejichž hladina vody je rok od roku níže.

Pro nalezení vody musí majitelé nemovitostí vrtat stále hlouběji. Voda je prostě vzácnou komoditou. Cena vody z veřejného vodovodu roste a šetřit s tou pitnou tak není jen symbolem ekologického chování, ale někdy i ekonomickou nutností.

Zalévat pitnou vodou zahradu je dnes už luxus, který si málokdo může trvale dovolit. Dřívější sudy na zalévání dnes byly nahrazeny daleko efektivnějším řešením. Tím jsou retenční nádrže v podzemí, kde se akumuluje dešťová voda, a dle potřeby se čerpá pro zalévání zahrady i domácích květináčů. Někteří uživatelé jdou ještě dál a snaží se dešťovou vodu proměnit na užitkovou a používat ji například na splachování toalet v domě nebo bytě. Splachování totiž patří z hlediska spotřeby vody v domácnostech mezi nejnáročnější položky. Každý splachuje minimálně několikrát denně a jedno spláchnutí představuje až 10 litrů vody.

Proto si pořizují retenční nádrže na dešťovou vodu určené na zavlažování a splachování WC. Jedná se o set, jehož součástí je vlastní nádrž vyrobená z kvalitního plastu, čerpadlo s parametry odpovídají rozměrům nádrže i plánovanému způsobu užívání, dále filtrace a také nádoba na vyrovnání tlaku při splachování. Na pořízení takové soupravy pro efektivní využití dešťové vody můžete získat státní dotaci z programu Dešťovka 2, a to ve výši až 50 % pořizovací hodnoty jednotlivých součástí a také ceny souvisejících zemních prací. Vyberte si nádrž ve velikosti, která vám pokryje spotřebu vody na zalévání a splachování. Určitě nebudete litovat.

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci