První školní den je za dveřmi. Jste na něj připraveni?

Aktovka, penál, přezůvky, pastelky,… Hromádka školních potřeb se každým dnem zvětšuje a vy stále nevíte, zda už je to všechno? Připravili jsme pro vás praktický seznam těch nejnutnějších školních potřeb, bez kterých se váš školák neobejde.


Bez jakých pomůcek to nepůjde?

  • Nejdůležitější položkou na školním seznamu je samozřejmě školní batoh. Pro prvňáčky i pro zkušenější školáky ale platí stejné požadavky – měl by mít pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké popruhy, neměl by vážit více než 1 kg a měl by být vybaven bezpečnostními prvky. Zkontrolujte také, zda má vyztužené dno, dostatek přihrádek a komor a omrkněte, zda prošel nezávislými testy.
  • Druhou důležitou položkou je penál. Penály do školy najdete v mnoha variantách, a zda vyberete dvoupatrový či širší jednopatrový je jen na vašem vkusu. Nepodceňte ale jeho vybavení. V penálu by se měly nacházet tři měkké tužky č. 2, nelámavé pastelky, ergonomické pero, ořezávátko, guma a pravítko.
  • Sáček na tělocvik by měl obsahovat tenisky na ven, sálové tenisky s bílou podrážkou, tepláková souprava, tričko a kraťasy.
  • Sáček s přezůvkami.
  • Výtvarný kufřík vybavený vodovkami, voskovkami, temperami, plastelínou, kelímkem na vodu, hadříkem, zástěrou, štětci, ostrými nůžkami s kulatou špičkou a lepidlem.
  • Učebnice, sešity, desky, obaly a prvňáčci budou navíc potřebovat desky na písmenka a papírové hodiny.

Tip: Všechny školní potřeby najdete na agatinsvet.cz – kvalitní aktovky, levné učebnice, didaktické hry, hračky, … a spoustu dalších pomůcek pro veselé dětství.

Dbejte na univerzálnost

Až vás bude vaše ratolest přemlouvat, že tu aktovku s pohádkovou postavičkou zkrátka musí mít, pokuste se ho přesvědčit ke kompromisu. Ano, školní pomůcky se musí líbit především dětem, které je budou každý den používat, ale pokud si nemůžete dovolit kupovat každý rok nový batoh s novou oblíbenou postavičkou, pořiďte raději nějaký univerzálnější, který se bude vašemu dítku líbit i za rok. Můžete ho vylepšit třeba nějakou dekorací, kterou můžete za rok vyměnit.

První školní den je za dveřmi. Jste na něj připraveni

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci