Křemelina nejen pro zdravé kosti

Křemelina

Křemelina je látka, která vznikala po miliony let na dně moří a jezer. Jednoduše řečeno ji tvoří zkamenělé řasy (rozsivky), které se postupně obalily pevnou, křemičitou schránkou. Tato hornina je bohatým zdrojem křemíků, minerálu zásadního především pro zdraví kostí, zubů, kloubů a chrupavek, ale působícího i na mnoha jiných místech lidského těla.

Předem je nutné sdělit, že rozhodně ne každá křemelina je vhodná pro podporu lidského zdraví. Drtivá většina vytěžené křemeliny se používá pouze k průmyslovým účelům. Některé vybrané druhy jsou však vhodné i pro konzumaci a mají bezpočet přínosných účinků.

Které druhy křemeliny je možné konzumovat?

Jedná se zejména o sladkovodní druh. Křemelina z mořské vody mívá totiž křehčí schránky a její účinek není proto tak významný. Nejlepší křemelina pro konzumaci je tedy sladkovodní, a navíc jednodruhová.

Dále je nutné, aby křemelina byla zcela čistá a v naprosto přírodním stavu. Běžně je však kontaminována různými nečistotami, například jílem. Proto jen velmi malé množství křemeliny projde úzkým „výběrovým řízením“.

Vysoký obsah křemíku a struktura křemičitých schránek

Čím vlastně křemelina působí na lidské zdraví? Je to především vysoký obsah křemíku, který je zásadní pro kvalitu a stav kostí, zubů, nehtů, vlasů, kloubů či chrupavek, ale i například cév nebo nervového systému a ledvin.

O další účinky se však postará samotná hrubá struktura mikroskopických schránek, které křemelinu tvoří. Ty působí detoxikačně na trávicí systém a dokáží zbavit střeva bakterií, virů a dalších odpadních látek, včetně nánosů hlenu na střevních stěnách.

Přínos křemeliny je tedy značný a tato látka může pomoci s četnými chorobami, ale představuje i vynikající prevenci proti rozvoji řady onemocnění.

Zdroj: Vitatrend.cz

Související články:

Křemelina pro celkovou podporu organismu

Křemelina – dar přírody pro zdraví celého těla

Křemelina – dopřejte si energii a zdraví

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci