Klasická elegance v dokonalé souhře s moderním designem

Brillance a Curve

Novinkou Concept Store Potten & Pannen – Staněk na pražském Újezdu jsou aktuální kolekce luxusního kostního porcelánu světové značky Rosenthal. Obliba kostního porcelánu rok od roku roste. A není divu, rozdíl oproti tradičnímu porcelánu je patrný na první pohled.

 

Jak předznamenává název, při výrobě se do keramické směsi přidává kostní popel. Právě díky specifickému složení má kostní porcelán příjemně teplý slonovinový nádech, je výrazně lesklejší, jemnější a lehce průsvitný. Navíc se vypaluje při nižších teplotách, takže je možné jej dekorovat větší škálou barev ve vyšším jasu. Subtilní kostní porcelán se překvapivě snadno udržuje a prospívá mu časté používání. Náročná výroba a použití nákladných surovin činí tento druh porcelánu vysoce ceněným luxusním artiklem. A o kostním porcelánu značky Rosenthal to platí dvojnásob.

Rosenthal, s tradicí začínající v roce 1879, je výjimečnou porcelánkou, která je díky úzké spolupráci s renomovanými umělci i vlastnímu kreativnímu studiu jedním z hlavních světových tvůrců soudobého, inovativního designu v oblasti stolování.

Nové kolekce Brillance a Curve tak představují vzrušující spojení klasického luxusu s moderním, svěžím designem.

Kolekce Brillance byla od počátku koncipována tak, aby dokonale vynikly charakteristické vlastnosti a krása kostního porcelánu. Minimalistické pojetí formy kombinuje lineární plochy s geometrickými oblými tvary, které akcentují tenkostěnný poloprůsvitný materiál porcelánu. Celkový efekt působí dojmem, jako by se porcelán vznášel nad stolem.

Tři provedení

Brillance je dostupná ve třech provedeních: čistě bílá a v puristickém dekoru Ligne d´Argent, v němž je porcelán decentně dekorován ručně naneseným stříbrným lemem. Třetí variace zaujme vysoce sofistikovaným, moderním dekorem Fleurs Savage z dílny švýcarské designérky Reguly Stüdli, která se proslavila originálními digitálními tisky a designem interiérů.

Pro Rosenthal designérka specifickou metodou vytvořila unikátní florální motiv, první svého druhu! Stüdli jej stvořila z digitalizovaných a počítačově upravených fotografií jednotlivých květů, poupat a lístků, jejichž kompozici adaptovala pro každý typ a tvar nádoby zvlášť tak, aby působila co nejpřirozenějším a nejživějším dojmem. Motivy sestávají z 23 barev, z nichž každá se musí aplikovat zvlášť, což představuje extrémní nároky na přesnost. Výsledkem je jedinečný, živoucí motiv lučních květů, který na vysoce lesklém, jemném a teple jasném kostním porcelánu krásně vynikne a na první pohled přesvědčí, že v jeho případě nejde o další z řady květinových dekorů, reprodukujících mnohokrát použité téma.

Tvar kolekce Curve

Tvar kolekce Curve respektuje klasickou, konzervativní formu. Právě upozadění tvarové výraznosti dává náležitě vyniknout ušlechtilosti nejkvalitnějšího kostního porcelánu s lehce smetanovým zabarvením. Na výběr jsou varianty: čistě bílá s elegantní ručně malovanou zlatou či stříbrnou linkou, s plastickým dekorem Dandelion, který velmi realisticky zachycuje kouzelný okamžik, kdy z okvětí odkvetlé pampelišky odnáší vítr na malých padáčcích z chmýří semínka květiny. Jednotlivé elementy dekoru jsou do povrchu vytlačeny a následně parciálně zvýrazněny tlumenými tóny šedé a béžové, s namátkově aplikovaným akcentem 24karátového zlata.

Třetí dekor nazvaný Pepela je zvolen tak, aby umocnil lehký a organický dojem kostního porcelánu kolekce Curve. Tvoří jej věrné reprodukce motýlů v jasných barvách, zobrazených v letu nebo při odpočinku se složenými křídly, usazených na tenkých, místy přerušovaných asymetrických kružnicích, které jsou původcem obdivuhodné dynamiky motivu. Hloubku a perspektivu kompozice prohlubují náhodně umístěné motýlí siluety.

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci