Vánoční katastrofy a jak jim zabránit

Vánoční stolování

Vánoce jsem svátky klidu, míru a rozjímání v kruhu rodinném. Tedy alespoň tak nám je ukazují v televizi. Málokterá rodina takové Vánoce skutečně zažila. Pokud se nechystáte strávit Vánoce o samotě, nebo ve dvou u moře, je pro vás nachystáno hned několik katastrofických scénářů. Poradíme vám, jak se jim vyhnout.

Vánoční dárky, které nikdo nechce

Nákupy vánočních dárků nejsou snadnou záležitostí.  Nejenže musíte zvládnout obdarovat všechny přítomné dárkem, jehož hodnota bude zhruba stejná, jako hodnota dárku, který dají oni vám. Už to je celkem loterie. Ale navíc hrozí, že stejný vánoční dárek pro tátu koupíte se sourozencem oba.

Tip: Před Vánoci se s rodinou a přáteli domluvte a dejte dohromady tipy na originální vánoční dárky a rozdělte si je. Zkuste se taky se všemi domluvit cenovou hranici, do které si budete vzájemné dárky kupovat. Vyhnete se tak tomu, že byste nakoupili luxusní dárky a dostali za ně ponožky. Mrkněte společně na vanocni-darky.cz, kde najdete super tipy nejen na vánoční dárky pro ženy, ale i pro mužskou část vaší rodiny.

Nesourodý tým u jednoho stolu

To, zda vás čeká příjemný večer, závisí hlavně na tom, s kým ho budete trávit. Jistě, kompletní osazenstvo ovlivnit nemůžete, ale určitě můžete ovlivnit, zda ke štědrovečerní večeři pozvete přítele, kterého nemůže vystát tetička. Nebo zda se rozhodnete, jestli pozvete sestřenice, které spolu už dva roky nemluví.

Tip: Pokuste se rizika minimalizovat, a když se jim nepůjde vyhnout, alespoň dotyčné osoby posaďte co nejdále od sebe. A třeba si s nimi před večeří promluvte a všechny požádejte, aby vzájemné neshody hodily za hlavu (alespoň, dokud jsou pod vaší střechou).

Nejhorší katastrofa ze všech? Štědrý den si vůbec neužijete!

Kapr se připálil. Stromeček jste kupovali na poslední chvíli, takže je opelichaný. Došel vám balicí papír. Mamka se pohádala s tetou. Pes vám rozkousal zabalené dárky. Kočka rozbila vánoční ozdoby. Strejda se opil ještě před obědem.

V tom zmatku máte chuť se vším fláknout a na oslavu nějakých Vánoc se úplně vykašlat. A to je ta největší katastrofa, jaká vás může na Vánoce potkat. Necháte si je zkazit, zbytečně se budete rozčilovat a kvůli tomu vám v televizi uteče nejoblíbenější pohádka.

Nekazte si Vánoce drobnými neshodami, sedněte si s cukrovím a vaječňákem k televizi a užívejte si, že máte celou rodinu pohromadě. No co, tak nejsou úplně ideální rodina. Ale je vaše a vy budete za spoustu let na všechny vánoční katastrofy vzpomínat s úsměvem.

susenky

 

Reklama3 dole

Bonton

společenský magazín pro muže, kteří mají rádi luxus, styl a eleganci